Przedstawiciele organizacji pozarządowych z Dukli na seminarium w Belwederze

20 lutego br. grupa przedstawicieli z organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Dukla wraz z burmistrzem Dukli Andrzejem Bytnarem i sekretarz gminy Dukla Haliną Cycak uczestniczyli w seminarium naukowym Obywatele dla Niepodległej – 100 lat polskiej samoorganizacji społecznej, które odbyło się w Belwederze. Celem seminarium było przedstawienie wybranych przykładów  dziedzictwa polskiej samoorganizacji społecznej, w tym spółdzielczości oraz wskazanie ich roli dla teraźniejszości. Seminarium było okazją do rozmów przedstawicieli organizacji pozarządowych z przedstawicielami władzy.

Gości przywitał Andrzej Dera, sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Merytorycznie w tematykę seminarium wprowadziła uczestników i była moderatorem prof. Ewa Leś z Uniwersytetu Warszawskiego. Kolejne wystąpienia mieli: prof. dr hab. Piotr Gliński – wicepremier i minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dr hab. Marek Rymsza – doradca Prezydenta RP, koordynator sekcji Polityka społeczna, Wojciech Kaczmarczyk – dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, sekretarz Komitetu ds. Pożytku Publicznego, dr hab. Galia Chimiak, dr Adam Piechowski, prof. dr hab. Zofia Chyra-Rolicz z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, dr hab. Bogdan Skrzypczak z Uniwersytetu Warszawskiego. Na zakończenie uczestnicy seminarium zwiedzili z przewodnikiem Belweder.

Więcej informacji nt. konferencji w najbliższym numerze Dukli.pl.

Więcej zdjęć w galerii...

2019-02-22