Jasełka w trzech odsłonach

Mocny akcent na koniec okresu bożonarodzeniowego

27 stycznia 2020r. w sali widowiskowo-teatralnej w Dukli, odbyło się spotkanie trzech środowisk aktorskich  wraz z ich opiekunami: dyrektor Bogumiłą Dymek-Urynowicz reprezentującą Środowiskowy Dom Samopomocy w Cergowej, nauczycielkami Magdaleną Majchrzak  i Danuta Witowską reprezentującą Szkołę Podstawową w Łękach Dukielskich i nauczycielką Józefą Winnicką-Sawczuk reprezentującą Szkołę Podstawową w Dukli. Każda grupa zaprezentowała piękne i bogate w treści jasełka bożonarodzeniowe. Stroje aktorów wykonane były z wielką starannością i fantazją artystyczną, a gra i kunszt aktorski występujących na scenie zachwycił wszystkich obecnych. Jeden temat ujęty w trzech odsłonach zrobił na bardzo licznie zgromadzonej widowni olbrzymie wrażenie. Spotkanie zintegrowało wszystkich obecnych, sprawiło że koniec okresu bożonarodzeniowego jeszcze raz mocno zaakcentowany został polską- regionalną tradycją opartą o wiarę chrześcijańską. Piękne dekoracje wykonały panie Magdalena Majchrzak i Danuta Witowska oraz pracownicy ŚDS w Cergowej.

Więcej zdjęć w galerii...

Józefa Winnicka-Sawczuk

2020-02-05