2. miejsce w Polsce dla dukielskich licealistów

Uczniowie dukielskiego liceum zdobyli 2. miejsce w 5. edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Czysty Las" w kategorii " Edukacja Leśna " i 4000 zł nagrody. W poprzednich latach w edycji drugiej i czwartej byli finalistami.

Przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Lasu pan prof. Tomasz Borecki i wiceprzewodniczący Andrzej Kawalec uroczyście wręczali nagrody zdobyte w konkursie 4 listopada w Senacie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie delegacji reprezentującej szkołę. Szkołę reprezentowali uczniowie: Roksana Guzik, Paulina Lorenc, Konrad Sikora i Jędrzej Szczurek pod opieką dyrektora Jana Drajewicza i organizatorki konkursu na terenie szkoły nauczyciela biologii Marii Walczak. Nadleśnictwo Dukla sprawujące nad szkołą opiekę merytoryczną reprezentował pan Nadleśniczy Tadeusz Łokaj i leśnik Maria Stankiewicz.

Nadleśnictwo sponsorowało przejazd komfortowym busem prowadzonym przez sympatycznego pana kierowcę L. Zająca. Gmina Dukla sponsorowała nagrody: wydawnictwa i koszulki z herbem Dukli, w których młodzież i ich Opiekunka wystąpili na gali. Wydawnictwa dukielskie otrzymał między innymi pan Andrzej Zalewski redaktor EKO-RADIA.

Pragnę podziękować wszystkim pomagającym w realizacji zadań konkursowych; pracownikom Nadleśnictwa Dukla Marii Stankiewicz, Włodzimierzowi Rysz, Arturowi Paczkowski. Gminie Dukla: Burmistrzom, Krystynie Boczar-Rózewicz, Halinie Cycak i Bartoszowi Szczepanik, pracownikom Muzeum Historycznego-Pałac w Dukli ,członkom Koła Łowieckiego Rogacz p. Fryderykowi Krówka i Stanisławowi Lis oraz naszemu dyrektorowi Janowi Drajewicz, a także nauczycielom szczególnie p. M. Kusiak.

Wiele umiejętności dotyczących lasu nabyłam i ciągle nabywam na zajęciach terenowych organizowanych przez Bieszczadzki Park Narodowy.

Maria Walczak

2009-11-09