Stanisław Pac świętował setne urodziny

26 listopada 2019 roku Stanisław Pac obchodził swoje setne urodziny. Jest obecnie najstarszym mieszkańcem Dukli i gminy Dukla. Urodził się w Iwli i tam spędził dziecięce i młode lata. Długowieczność ma zapisaną w genach, pochodzi z rodziny w której żyje się długo. 50 lat mieszkał w Nowym Jorku, w Stanach Zjednoczonych. Trzy lata temu wrócił do Polski, do Dukli. Pracował ciężko, ale zawsze był aktywny, jeździł na nartach, dużo spacerował. Zawsze myślałem o Dukli i rodzinnych stronach, o górach i pięknych lasach, pięknej dukielskiej roślinności – powiedział pan Stanisław. Na pytanie jaką stosował dietę, odpowiedział: lubię wszystko i wszystko jadłem. Po obiedzie piję pepsi colę lub coca colę. Pasją pana Stanisława od lat młodzieńczych po dzień dzisiejszy jest fotografia. Ma troje dzieci: dwóch synów i córkę, a także ośmioro wnucząt i ośmioro prawnucząt. Do dzisiaj prowadzi aktywne życie, spaceruje i fotografuje.

W dzień urodzin odwiedził pana Stanisława burmistrz Dukli Andrzej Bytnar, zastępca burmistrza Dukli Łukasz Piróg i Mirosław Matyka zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Dukli. Były kwiaty, życzenia i skromny upominek. Pan Stanisław otrzymał również list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego. Był bardzo wzruszony odwiedzinami burmistrzów. Dostojnemu Jubilatowi życzymy wielu lat życia w zdrowiu i dobrej formie.

2019-11-26