OBIETNICA ZUCHOWA

27 listopada 2008 roku w Zespole Szkół Publicznych w Jaśliskach, 21 zuchów z 13 GZ "Jaśliskie Skrzaty" w obecności zaproszonych gości: dyr. Adama Dańczaka, namiestniczki ZHP hm. Kamili Frydrych, harcerzy z 21 drużyny "Bieszczadzka Brać", rodziców złożyło "Obietnicę Zuchową".
Uroczystą zbiórkę zuchy rozpoczęły piosenką ,,Maszerują zuchy lasem". Następnie kandydaci na zuchów przeszli kilka prób, w których pokazali gościom i udowodnili sobie, że dobrze znają Prawo Zucha i będą prawdziwymi zuchami. Potem nastąpiła najważniejsza część zbiórki, obrzęd złożenia obietnicy. Dzieci powtórzyły słowa przysięgi, a namiestniczka ZHP hm Kamila Frydrych pasowała ich na zuchów. Na zakończenie dyr. A Dańczak wręczył zuchom Znaczki Zucha i legitymacje. Rodzice zaprosili zuchy na słodki poczęstunek. Zuchy wspaniale się bawiły i na pewno będą tę zbiórkę długo pamiętały. Tym bardziej, że była ona pierwszą ważną uroczystością w harcerskim życiu zuchów z 13 GZ ,,Jaśliskie Skrzaty". Obietnicę złożyli i przystąpili do 13 GZ ,,Jaśliskich Skrzatów": Biłas Julita, Chałupnik Anna, Dmytryszyn Aleksandra, Farbaniec Fabian, Farbaniec Marlena, Golański Rafał, Hryniak Dominik, Huta Damian, Koperstyński Fabian, Koperstyńska Gabriela, Kosior Edyta, Kostycz Sebastian, Kotarba Patricia, Krzyżak Michał, Kuchta Jakub, Łątka Arkadiusz, Madej Marcelina, Majdosz Natalia, Rokita Jarosław, Winnicki Michał, Janiszewska Justyna. Gratulujemy.

Drużynowa 13 GZ ,,Jaśliskie Skrzaty"
Grodzińska Agnieszka

2008-12-08