Edukacja ekologiczna przynosi efekty…

29 maja 2009r. w Zespole Szkół Publicznych w Wietrznie odbył się już po raz szósty uroczysty Finał Szkolnego Konkursu Ekologicznego. Finał jest podsumowaniem rywalizacji klas, uczestniczących w różnorodnych działaniach i konkurencjach ekologicznych odbywających się w tym roku szkolnym w naszej szkole. Uczniowie wraz z opiekunami przygotowali ciekawy program finału, na który złożyły się prezentacja multimedialna, będąca wspomnieniem działań ekologicznych prowadzonych przez szkołę w ostatnich kilku latach, inscenizacja o tematyce zanieczyszczeń środowiska, pokaz mody ekologicznej i piosenki ekologiczne. Nastąpiło również wręczenie dyplomów i nagród przez dyrektora Arkadiusza Twardzika dla poszczególnych klas.

Szczególną atmosferę spotkania zapewniła dekoracja złożona przede wszystkim z plakatów i haseł ekologicznych, które zostały wykonane przez uczniów wcześniej na etapie rywalizacji konkursowej. Działania edukacyjne o tematyce ekologicznej są już tradycją w ZSP w Wietrznie i przynoszą zauważalne efekty. Oprócz dużej świadomości ekologicznej naszych uczniów, wspomnieć należy sukces uczennicy Beaty Jastrząb, która zdobyła I miejsce w tegorocznym Gminnym Konkursie Ekologicznym w kategorii Gimnazjów. Uroczysty finał konkursu odbył się dzięki zaangażowaniu nauczycieli z naszej szkoły, a w szczególności nauczycielek: Agnieszki Szyndak, Jolanty Leń, Marty Marszał, Katarzyny Dziadowicz i Wenanty Mermon.

Agnieszka Szyndak

2009-06-05