Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje

Marcel i Agata zwycięzcami biegu o kwitnący Kalosz Sołtyski

7 września br. w Mszanie odbyła się już VII edycja Biegu o kwitnący Kalosz Sołtyski. Mimo zapowiadanych przelotnych opadów słoneczna pogoda dopisała i zawodnicy również dopisali. W ramach planowanych zawodów odbył się bieg na 11,3 km i marsz Nordic Walking również na tym samym dystansie. W tym roku w biegu wzięło udział 49 zawodników, a w marszu 42 zawodników.

3 miejsce – Marek Pasierb (Rzeszów) – 01:21:51

Najmłodszą  i jedyną zawodniczka z Mszany była Klaudia Wielgosz, która z czasem 01:19:48 zakończyła bieg i Marcel Bytnar, który stanął na najwyższym podium. Natomiast najstarszymi zawodnikami byli Elżbieta Węglarz i Zbigniew Simka z NW Włóczykije. Nagrodami głównymi były oczywiście kwitnące kalosze sołtyski Mszany, ale każdy zawodnik który ukończył bieg, a ukończyli go wszyscy, mógł wybrać sobie nagrodę. Zwycięzcy otrzymali statuetki i wiele nagród rzeczowych zafundowanych przez sponsorów biegu. Podczas imprezy odwiedzający mogli posłuchać zespołów ludowych, odwiedzić stoiska rękodzielnicze i z przysmakami. Znakomicie prezentowały się stoiska Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie. Jednym słowem impreza była udana, co niewątpliwie w dużej mierze jest zasługą pani sołtys Mszany Ewy Kaczmarskiej – Więckowskiej, której gratuluję. Gratuluję również wyników zwycięzcom.