Międzynarodowa pokonkursowa wystawa szopek bożonarodzeniowych w dukielskim muzeum

8 stycznia 2020 roku w Muzeum Historycznym – Pałac w Dukli odbyła się Międzynarodowa pokonkursowa wystawa szopek bożonarodzeniowych. W konkursie wzięło udział 95 szopek, z czego 40 zostało wyróżnionych i nagrodzonych. W ramach konkursu wyodrębnionych zostało 5 kategorii. Przybyłych na wystawę gości i uczestników konkursu przywitała pani Grażyna Ostrowska z biura promocji Starostwa Powiatowego, która oddała głos Aleksandrze Żółkoś komisarzowi wystawy szopek. Pani kustosz przybliżyła historię szopki bożonarodzeniowej i opowiedziała o już 21. letniej tradycji konkursu. Po czym nastąpiło wręczenie wyróżnień i nagród przez gości wystawy: starostę powiatu krośnieńskiego Jana Pelczara, wicestarostę powiatu Andrzeja Guzika, zastępcę burmistrza Dukli Łukasza Piroga, przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Krężałka, burmistrz Jedlicza Jolantę Urbanik, zastępcę wójta Chorkówki Tomasza Tłuściaka, radnych powiatu krośnieńskiego: Józefę Winnicką - Sawczuk, Marię Parlak i Stanisła Kenara, a także zaproszonych gości ze Słowacji z Okresu Stropkov i Svidnik. Po rozdaniu nagród goście i uczestnicy konkursu obejrzeli jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Dukli pod kierunkiem p. Józefy Winnickiej –Sawczuk.

Galeria zdjęć.

XXI Międzynarodowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych - Prace nagrodzone