Powiększenie zasobów zieleni miejskiej w Dukli

Mieszkańcy Dukli oddając głos na zadanie pn. „Powiększenie zasobów zieleni miejskiej w Dukli” zadecydowali, że to zadanie spośród trzech, które zostały poddane głosowaniu otrzymało największą ilość głosów i było realizowane. Realizacja zadania rozpoczęła się początkiem kwietnia. Zadanie obejmowało dostawę i wykonanie nasadzeń na terenie miasta. Nasadzenia wykonano na wszystkich istniejących rabatach przy ul. Trakt Węgierski i ulicy Kościuszki. Nowe nasadzenia  wykonano na parkingu przy Sanktuarium św. Jana z Dukli, nad Dukielką od strony parkingu za kamienicą Springera, a także przy ulicy Kościuszki przed parkingiem przy bloku Nadleśnictwa Dukla. W maju dokonano kontroli przyjęcia się roślin i kilka sztuk , które się nie ukorzeniły, uzupełniono nowymi sadzonkami. Koszt zadania to 36 304,00 zł, w tym z Budżetu Obywatelskiego Dukli to 35 000,00 zł. Wykonawcą usługi była firma Sebastian Piekarski Usługi Ogrodnicze. Teraz czekamy co z tego wyrośnie. Prosimy także o nie zaśmiecanie obsadzonych rabat, a także o sprzątanie za swoimi pupilami. Aby mieć piękne miasto i piękną zieleń w mieście musimy dbać o to wszyscy.

Podziękowania za duże zaangażowanie należą się Zarządowi Osiedla na czele z przewodniczącym Zenonem Leńczykiem.

2020-06-29