Turniej Wiedzy o Dukli

28 marca br. w szkole Podstawowej w Dukli odbył się finał Turnieju Wiedzy o Dukli klas drugich Szkoły Podstawowej. Wszyscy finaliści wykazali się dużą wiedzą o dukielskich zabytkach. Po etapie pisemnym do finału zakwalifikowało się 16 uczniów z klasy II a i II b, II c, II d. Organizatorkami turnieju były wychowawczynie klas drugich: Renata Cieśla , Krystyna Jaracz, Józefa Winnicka -Sawczuk, Renata Jakieła. Otwarcia finałów dokonał zastępca dyrektora Arkadiusz Twardzik. Każdy z finalistów losował pytania. Nad turniejem wychowawczynie pracowały znacznie wcześniej. Wszystkie klasy wzięły udział w wycieczkach tematycznych związanych ze znajomością naszego miasta: odwiedzili budynki użyteczności publicznej, zwiedzali kościół farny pw. św. Marii Magdaleny, klasztor i kościół OO. Bernardynów, odwiedzili Muzeum Historyczne – Pałac w Dukli. Jury pod przewodnictwem Krystyny-Boczar-Różewicz miało trudne zadanie, bo dzieci były znakomicie przygotowane. Nagrody rzeczowe dla wszystkich finalistów ufundował burmistrz Dukli Andrzej Bytnar.

Wyniki Turnieju Wiedzy o Dukli:

I miejsca: Inga Gumienny (klasa IIa), Filip Niziołek (klasa IIa),

II miejsca: Milena Pudło (klasa IIa), Franciszek Korzec (klasa IIc), Zuzanna Sikora (klasa IId),

III miejsca: Kacper Wróbel (klasa IId)

Wyróżnienia: Adam Potyra,  Wiktor Czupiński, Niccolo Gabło, Amelia Paszek, Natalia Ukleja, Michał Kostyra, Konrad Krowicki, Jakub Drozd, Judyta Belcik.

Finalistom i laureatom, a także wychowawczyniom i rodzicom serdecznie gratuluję. Dzieci wykazały się szczegółową wiedzą szczególnie o kościołach, muzeum i herbie gminy Dukla.

2019-04-02