Setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II

Dokładnie 100 lat temu 18 maja urodził się w Wadowicach przyszły ksiądz, kardynał, papież  i święty Jan Paweł II, największy z Polaków. Dukla miała to szczęście gościć Go wielokrotnie, kiedy wędrował ze studentami jako turysta i kiedy jako papież przyjechał kanonizować naszego rodaka św. Jana z Dukli.  Na dukielszczyźnie jest wiele miejsc związanych z Jego pobytami. Wspomnijmy Go dzisiaj.

2020-05-18

Zawiadomienie o XXV sesji Rady Miejskiej w Dukli

na dzień 18 maja 2020 r. (poniedziałek) o godz.13.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dukli XXV sesję Rady Miejskiej w Dukli.

2020-05-12

Awaria sieci sanitarnej i wodociągowej na ulicy Cergowskiej w Dukli

Od poniedziałku  tj. od 11 maja br. trwają prace przy usunięciu awarii sieci sanitarnej i sieci wodociągowej na ul. Cergowskiej w Dukli. Awarii uległa stara sieć, która jest obecnie wymieniana.  Prace są bardzo trudne, ponieważ przebieg podziemnego uzbrojenia nie jest dokładnie znany.  Wymieniliśmy studnię kanalizacyjną i rury od kanalizacji. Jutro wymieniamy cały kanał do następnej studni. Sieć wodociągowa jest również bardzo stara, stalowe rury są z lat siedemdziesiątych, albo i starsze i trzeba je również wymienić. Musimy wymienić rury w ciągu tej ulicy aż do Traktu Węgierskiego i ul. Kościuszki – wyjaśnił Lesław Pelczar, majster w firmie ROLWOD Skołyszyn pracującej przy likwidacji awarii sieci sanitarnej i wodociągowej. Termin zakończenia prac jest trudny do przewidzenia, ponieważ fachowcy nie wiedzą do końca co odkryją pod ziemią.

2020-05-12

Głosowanie w dniu 10 maja 2020 r. nie może się odbyć

Komunikat Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 7 maja 2020 roku

Obowiązująca regulacja prawna pozbawiła Państwową Komisję Wyborczą instrumentów koniecznych do wykonywania jej obowiązków. W związku z powyższym Państwowa Komisja Wyborcza, informuje wyborców, komitety wyborcze, kandydatów, administrację wyborczą oraz jednostki samorządu terytorialnego, że głosowanie w dniu 10 maja 2020 r. nie może się odbyć.

Pełna treść komunikatu na stronie Państwowej Komisji Wyborczej

2020-05-08

INFORMACJA W SPRAWIE ROLICZENIA STYPENDIUM SZKOLNEGO

I N F O R M A C J A
W SPRAWIE ROLICZENIA STYPENDIUM SZKOLNEGO
W ROKU SZKOLNYM 2019/2020 /II PÓŁROCZE/

W trosce o zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa, tj. ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID – 19)  - zwracam się do osób pobierających stypendium  szkolne dla uczniów, o składanie  dokumentów do rozliczenia w terminie od  15 maja do 30 czerwca 2020 roku, za okres rozliczeniowy od grudnia 2019 roku do czerwca 2020 roku w następującej formie:

• imienne rachunki i faktury zapłacone gotówką (wystawione na wnioskodawcę) na kwotę  określoną w decyzji, oraz faktury (oryginał i kopia) na przelew, wystawione na Gminę Dukla - Zespół Obsługi Placówek Oświatowych, z wydłużonym terminem zapłaty do 30 dni;
  • dokument potwierdzenia zapłaty, w przypadku dokonania zapłaty przelewem ze swojego rachunku bankowego.
2020-05-07
Danuta Szczurek - Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Dukli