Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Promocja Dukli we Wrocławiu


W dniach 28 lutego do 1 marca 2020 roku odbyła się we Wrocławiu 12. edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i Wolnego Czasu. Targi w tym roku odbywały się jak w roku ubiegłym na Stadionie Wrocław, w miejscu przeznaczonym na m.in. ekspozycje targowe. Na trzech kondygnacjach powierzchni targowych 234 wystawców z Polski i zagranicy (Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec, Gruzji, Armenii, Albanii, Włoch) na stoiskach targowych prezentowało swoje oferty. Gmina Dukla jako jedyny podmiot reprezentowała województwo podkarpackie. Stoisko na którym odbywała się promocja naszej gminy i regionu było nagrodą za zdobycie Kryształowego Orła 2019 w kategorii wydarzenie cykliczne – związanego z turystyką – Dukla Wolf Race.

Otwarcia targów dokonał marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej Paweł Wróblewski, dyrektor MTT Wrocław Piotr Olczak, a także przedstawiciele państw z Europy współpracujących z Wrocławiem: Niemiec, Armenii, Słowacji i Czech. Po oficjalnym otwarciu targów nastąpiło rozstrzygnięcie trzeciej edycji konkursu Kryształowe Orły MTT Wrocław. W tym roku w kategorii produkt regionalny zwyciężył Browar Profesja, w kategorii wydarzenie cykliczne – festiwal kulinarny „Śląskie smaki”, zaś w kategorii atrakcja turystyczna: Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze Keplera - Planetarium Wenus. Współorganizatorem konkursu i fundatorem nagród był portal WaszaTurystyka.pl. Podczas trzydniowych targów dla odwiedzających odbywały się różne imprezy jak np. Festiwal Podróżników, Festiwal Kulinarny, konkursy z ciekawymi nagrodami, a także wiele atrakcji dla dzieci: zagadki, układanie puzzli turystycznych, konkursy np. Gra targowa dla młodzieży.

Stoisko gminy Dukla odwiedzane było bardzo licznie. Informacji odwiedzającym udzielali: Krystyna Boczar-Różewicz – gł. specjalista ds. promocji gminy Dukla, Agnieszka Matusik z Informacji Turystycznej w Dukli, Michał Szopa – dyrektor MOSiR Dukla, Mateusz Lorenc – pracownik MOSiR Dukla. Odwiedzający interesowali się przede wszystkim turystyką aktywną, szczególnie rowerową i pieszą,  a także dziedzictwem kulturowym, architekturą drewnianą, łemkowszczyzną,  historią wojen, które przetaczały się przez nasz teren.

Krystyna Boczar-Różewicz

Więcej zdjęć w galerii...

2020-03-09

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.