Serce na nakrętki

Pojemnik na plastikowe nakrętki w kształcie serca stanął przy Urzędzie Miejskim w Dukli (ul. Łąki). Akcje zbierania nakrętek to jedna z popularnych form niesienia pomocy innym. Ten  surowiec wtórny można ponownie wykorzystać. Po recyklingu wytwarzane są z nich np. rury PCV, albo kolejne zakrętki. Ich zbieranie ma więc wymiar ekologiczny, ale także jest formą finansowego wsparcia potrzebujących. Każdego dnia wraz z butelkami pozbywamy się nakrętek. Jednak zamiast wyrzucać je do śmieci można przekazać do skupu. Za kilogram przekazanych do recyklingu nakrętek otrzymamy zaledwie kilkadziesiąt groszy, tak więc jedna garść nakrętek ma niewielkie znaczenie, ale już kilkadziesiąt lub kilkaset kilogramów przekłada się na realne wsparcie. Do pojemnika w kształcie serca można wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to więc być nakrętki, np. po napojach, mleku, czy jogurtach, ale także po płynach do zmywania, szamponach czy płynach do płukania. Ważne, by przed wyrzuceniem nakrętki usunąć z niej wszelkie uszczelki. Zebrane w ten sposób pieniądze przekażemy na szczytny cel -  na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

Zachęcamy – weź udział w tej akcji.

2021-03-12