To piękna tradycja

Młodzież zrzeszona w Szkolnym Kole "Caritas" przy ZSP w Wietrznie wzorem lat ubiegłych, rozprowadzała kartki świąteczne. Członkowie koła odwiedzili mieszkańców Wietrzna w ich domach na początku Adwentu. Akcja sprzedaży kartek bożonarodzeniowych była bardzo udana. Mieszkańcy Wietrzna zakupili 450 kartek.
Szczególne kupnem kartek zainteresowani byli ludzie starsi i chorzy, dla których często samo wyjście z domu stanowi poważny problem. Starsze pokolenie przywiązane jest do tradycyjnych form składania życzeń świątecznych swoim bliskim i znajomym poprzez wysłanie kartki pocztą. Warto ten piękny zwyczaj zachowywać i przekazywać młodemu pokoleniu, które obecnie preferuje głównie "elektroniczne życzenia" wysyłane przez Internet lub SMS.
Tradycją Szkolnego Koła "Caritas" stało się odwiedzanie osób starszych, niepełnosprawnych i samotnych, mieszkających w Wietrznie, przekazanie życzeń świątecznych i noworocznych oraz dzielenie się z nimi opłatkiem w imieniu całej społeczności szkolnej.

2009-01-07