baner-dustaw

baner-mpolski

Szacowanie Strat - Informacja dla Rolników

Informacja o możliwości składania wniosków ws. szacowania zakresu i wysokości strat poniesionych w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej w wyniku wystąpienia szkód spowodowanych przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne,powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę.

2020-07-03

1 776 908 zł dla Gmina Dukla z rządowej tarczy inwestycyjnej

Tarcza inwestycyjna to środki przeznaczone na dotacje dla JST w wysokości od 0,5 mln zł do ponad 93 mln. Łącznie w skali całego kraju wsparcie opiewa na 6 mld zł, z czego 5 mld przeznaczonych jest dla gmin i miast na prawach powiatu, a 1 mld dla powiatów ziemskich. Ponad 2,6 mld zł z puli Funduszu trafi do gmin wiejskich i  miejsko‑wiejskich.

Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, m.in.  remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi – a także inne niezbędne lokalnie działania. Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów będą wynikały z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19, a wsparcie jest bezzwrotne. Mają one trafić do gmin w formie przelewów na wniosek samorządów do Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem wojewody. Nie wskazano przy tym ostatecznego terminu na wydatkowanie środków przez samorządy.

Źródło : Serwis samorządowy.

2020-07-01

Prace przy wodociągu Dukla – Zboiska rozpoczęte

Po wyłonieniu w  przetargu wykonawcy Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych i Drogowych S.A. na realizację zadania „Przebudowa i rozbudowa sieci wodociągowej w północnej części miasta Dukla i południowej części wsi Zboiska”, 26 maja 2020 gmina Dukla podpisała z nim umowę.

W tej chwili mamy etap przygotowawczy. W ramach zadania wykonana zostanie:

- sieć wodociągowa o różnej średnicy o długości 5 km i 428 m,

- budynek hydroforni  przy Domu Ludowym w Zboiskach.

Prace potrwają do 30 listopada 2020. Koszt przedsięwzięcia to około 1 600 tys. zł.

Nowy chodnik w Dukli

W maju br. zostało wykonane połączenie chodników pomiędzy ulicą Jana Pawła II , a ulicą Mickiewicza w Dukli. Wykonano 125 m 2 z kostki brukowej i poręcze ochronne od strony cieku wodnego o długości 45 m. Koszt wykonanych prac wraz z materiałami wyniósł 34 247,52 zł. Prace zostały wykonane w ramach zadania z Budżetu Obywatelskiego Dukli za 2019 r. na które zagłosowali mieszkańcy Dukli. Prace wykonała Firma Usługowo-Handlowa KARGUM Adam Kargul.

2020-06-29

Powiększenie zasobów zieleni miejskiej w Dukli

Mieszkańcy Dukli oddając głos na zadanie pn. „Powiększenie zasobów zieleni miejskiej w Dukli” zadecydowali, że to zadanie spośród trzech, które zostały poddane głosowaniu otrzymało największą ilość głosów i było realizowane. Realizacja zadania rozpoczęła się początkiem kwietnia. Zadanie obejmowało dostawę i wykonanie nasadzeń na terenie miasta. Nasadzenia wykonano na wszystkich istniejących rabatach przy ul. Trakt Węgierski i ulicy Kościuszki. Nowe nasadzenia  wykonano na parkingu przy Sanktuarium św. Jana z Dukli, nad Dukielką od strony parkingu za kamienicą Springera, a także przy ulicy Kościuszki przed parkingiem przy bloku Nadleśnictwa Dukla. W maju dokonano kontroli przyjęcia się roślin i kilka sztuk , które się nie ukorzeniły, uzupełniono nowymi sadzonkami. Koszt zadania to 36 304,00 zł, w tym z Budżetu Obywatelskiego Dukli to 35 000,00 zł. Wykonawcą usługi była firma Sebastian Piekarski Usługi Ogrodnicze. Teraz czekamy co z tego wyrośnie. Prosimy także o nie zaśmiecanie obsadzonych rabat, a także o sprzątanie za swoimi pupilami. Aby mieć piękne miasto i piękną zieleń w mieście musimy dbać o to wszyscy.

Podziękowania za duże zaangażowanie należą się Zarządowi Osiedla na czele z przewodniczącym Zenonem Leńczykiem.

Nowe oświetlenie w Iwli

W czerwcu zakończona została budowa oświetlenia ulicznego przy drodze wojewódzkiej nr 993 Dukla-Żmigród  od skrzyżowania w Iwli do granicy Głojsc. W ramach zadania wykonano 13 słupów oświetleniowych i montaż na wysięgniku lamp ledowych. Koszt całkowity zadania wyniósł 74 607,60 zł, w tym Fundusz Sołecki wsi Iwla to kwota 38 000,00 zł. Wykonawcą była firma Instal-Projekt Krzysztof Uliasz.

Klimatyzacja w Domu Ludowym w Jasionce

W sali widowiskowo –tanecznej Domu Ludowego w Jasionce zostało zainstalowane w maju br. urządzenie klimatyzacyjne Midea Split o mocy 7 kW – 4 szt. Koszt instalacji to 29 520,00 zł, został w całości pokryty z Funduszu Sołeckiego wsi Jasionka. Wykonawcą zadania była firma Klima Greg Grzegorz Dydko.