Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Malarstwo Gosi Twardzik-Wilk w Dukli


9 stycznia br. w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli odbył się wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Twardzik-Wilk pt. „Kraina wyobraźni”. Autorka mająca  związki z Duklą, co zawsze podkreśla, zaprezentowała swoje prace nowe i najnowsze.

Dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli Małgorzata Walaszczyk-Faryj zaprezentowała sylwetkę Artystki. Dukla jest miastem magicznym, uczestniczyłam w plenerze pod taką właśnie nazwą: „Dukla – miasto magiczne”  kilkanaście lat temu. Bardzo się cieszę, że w Dukli mogę pokazać swoje obrazy. Są to ulubione moje tematy: pejzaże, kwiaty, baletnice, nie brakuje również góry Cergowej. Część moich prac pokazuje, że odchodzę od nurtu w malarstwie z odtwarzającego rzeczywistość na rzecz nurtu przetwarzającego rzeczywistość, czyli abstrakcji. Inspirującym dla mnie tematem jest woda, która interpretuję na różne sposoby, inspiruję się również Klimtem, stąd portrety kobiet, poszukuję swoich rozwiązań – powiedziała Artystka.

W wernisażu wzięli udział: zastępca burmistrza Dukli Łukasz Piróg, przyjaciele, mieszkańcy gminy Dukla. Wystawę można obejrzeć w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 18.00.

Krystyna Boczar-Różewicz

2020-01-10

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.