Ostrzeżenie dla wnioskodawców i beneficjentów programu Czyste Powietrze

Sprawdzaj oferty, nie podpisuj „od ręki”!

Korzystaj z programu „Czyste Powietrze” uważnie. Wybieraj sprawdzonych wykonawców. Uważaj na oferty składane przez akwizytorów i sprawdzaj, co podpisujesz. Pamiętaj, że dotacja z programu „Czyste Powietrze” przysługuje Tobie, a nie wykonawcy. Instalowanie nowego urządzenia grzewczego jest skuteczne tylko w ocieplonym domu.

Uwaga na nierzetelnych wykonawców

Jeśli jesteś wnioskodawcą lub beneficjentem dotacji z programu „Czyste Powietrze”, to bądź czujny i rozważny w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej zajmującej się wymianą źródła ciepła. Szczególnie uważaj na tych, którzy pukają do Twoich drzwi i oferują coś „za darmo”. Niestety, zdarzają się na rynku usług nieuczciwi wykonawcy, którzy oferują usługi i produkty niskiej jakości oraz zawyżają ceny.

Zwracamy uwagę, że wybór firmy sprzedającej urządzenie, jak i wykonującej jego montaż, należy do Państwa – naszych wnioskodawców i beneficjentów.

W programie „Czyste Powietrze” najwyższe bezzwrotne dofinansowanie, z kompleksową termomodernizacją i wymianą źródła ciepła, to nawet 136 200 zł, ale VAT zawsze musi dopłacić wnioskodawca.

Mieszkańcom Gminy Dukla

Składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowych, radosnych

i pogodnych Świąt Wielkanocnych.

Niech ten radosny czas napełni Was pokojem

da siłę w pokonywaniu trudności i z ufnością pozwoli patrzeć w przyszłość.

Przewodniczący Rady Miejskiejw Dukli

Mariusz Folcik

2024-03-28

Promocja Gminy Dukla na Międzynarodowych Targach Turystyki i Wolnego Czasu we Wrocław

W dniach 22-24 marca 2024 Gmina Dukla uczestniczyła w  Międzynarodowych Targach Turystyki i Czasu Wolnego Wrocław 2024. Targi odbywały się na Tarczyński Arena Wrocław. Uczestniczyło w nich ponad 200 wystawców, w tym 36 z zagranicy,  z 13 krajów między innymi z: Chorwacji z regionu Kvarner, Brandenburgii, Republiki Czeskiej, Saksonii, Norwegii, Szkocji,  a nawet Kuby. Polska była reprezentowana przez urzędy marszałkowskie z województwa lubuskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego, które promowały swoje regiony. Stoisko gminy Dukla było jedynym reprezentującym województwo podkarpackie.

Z destynacji zagranicznych bardzo ciekawa była Szkocja i Norwegia.

2024-03-28

Informacja o utrudnieniach w ruchu drogowym

Dotyczy realizacji robót: Przebudowa drogi gminnej Nr 114509 R, ul. Zenona Staronia w Równem

Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie informuje, że w dniach 2-12 kwietnia (od poniedziałku do piątku), w godzinach pracy Wykonawcy (7.00 - 18.00) planuje zamykanie ul. Staronia, w związku z planowaną przebudową przepustów pod drogą. W jednym czasie będzie przebudowywany jeden przepust, także zapewniony będzie stały dojazd do wszystkich nieruchomości (od początku lub od końca ulicy). W razie niesprzyjających warunków pogodowych termin ten może ulec zmianie.

Kierownik budowy: Wojciech Jurczyk, tel. 508 256 600
2024-03-28

GMINNY PUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH W DUKLI - NOWE GODZINY OTWARCIA

GPSZOK w Dukli czynny:
od kwietnia 2024 r. we wtorki i soboty w godz.  7:30-14:30.

Uwaga! Przy oddawaniu odpadów prosimy o zabieranie naklejek (kodów) na worki celem identyfikacji czy nieruchomość z której pochodzą odpady znajduje się w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi obowiązującym na terenie gminy, czyli czy została złożona do deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z tej nieuchronności.

2024-03-28

Badania przydatności wody do spożycia

Decyzje Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krośnie odnośnie przydatności wody do spożycia z wodociągów na terenie gminy Dukla:

• Teodorówka
  • Cergowa
  • Łęki Dukielskie-Wietrzno

Pełna treść decyzji

2024-03-25

Modernizacja linii 400 kV

W związku z modernizacją linii 400 kV Krosno Iskrzynia – Lemešany, którego Generalnym Wykonawcą jest SPIE Elbud Gdańsk S.A., zawiadamiam, że od dnia 03.04.2024 r. prowadzone będą prace związane z modernizacją ww. linii.

Osobą kontaktową w sprawach związanych z w/w zadaniem jest rzecznik inwestycji, p. Bartosz Bełkowski, tel.: 532 806 883.

2024-03-15

Zawiadomienie o LXXXIV sesji Rady Miejskiej w Dukli

Na podstawie art.20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym /Dz. U. z 2023 r. poz.40 ze zmianami)

na dzień 14 marca 2024 r. (czwartek) o godz.15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dukli LXXXIV sesję Rady Miejskiej w Dukli.

2024-03-12