Gmina Dukla zaprasza rodziców, opiekunów prawnych uczniów niepełnosprawnych do składania wniosków

W ramach projektu "Uczeń na wsi" finansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych istnieje możliwość pozyskania pieniędzy dla niepełnosprawnych uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz ponadgimnazjalnych (z wyłączeniem szkół policealnych). Środki finansowe można przeznaczyć na:
  • zakup przedmiotów ułatwiających lub umożliwiających naukę,
  • uczestnictwo w zajęciach mających na celu podniesienie sprawności fizycznej lub psychicznej,
  • koszty związane z dostępem do internetu (instalacja, abonament - bez możliwości zakupu sprzętu komputerowego),
  • kursów doszkalające,
  • wyjazdy organizowane w ramach zajęć szkolnych.

Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych mogą być to dodatkowo:
  • opłaty za naukę,
  • zakwaterowanie,
  • dojazdy do szkoły.

O dofinansowanie kosztów nauki w ramach programu może ubiegać się osoba niepełnosprawna, która:
    1) posiada ważne orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności,
    2) pobiera naukę w szkole podstawowej, gimnazjum lub w szkole ponadgimnazjalnej (z wyłączeniem szkoły policealnej),
    3) posiada stałe zameldowanie na terenie gminy
    4) Uwaga! W przypadku niepełnosprawnych dzieci i młodzieży do lat 18 uprawnionym do ubiegania się o przyznanie dofinansowania kosztów nauki w ramach obszaru A programu jest rodzic lub opiekun prawny.

Wnioski można uzyskać w Zespole Obsługi Placówek Oświatowych ul. Kościuszki 4 I piętro lub na stronie www.pfron.org.pl - zakładka "Programy PFRON"/Uczeń na wsi.

Wnioski można składać do dnia 1 października 2007r. w siedzibie ZOPO w Dukli.
    2007-09-11