Wybory uzupełniające ławników sądowych na lata 2020-2023

W związku ze stwierdzoną niewystarczającą liczbą ławników na liście ławników sądowych Sądu Okręgowego w Krośnie w kadencji 2020-2023 i wnioskiem Prezesa Sądu Okręgowego w Krośnie informuję, że zgodnie z art.168 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2019 r. poz.52)  Rada Miejska w Dukli  przyjmuje zgłoszenia kandydatów na ławników.

W celu uzupełnienia listy ławników Rada Miejska w Dukli będzie wybierać 3 ławników do Sądu Okręgowego w Krośnie.

Kandydatów na ławników mogą zgłaszać Radzie Miejskiej w Dukli prezesi właściwych sądów, stowarzyszenia, inne organizacje społeczne i zawodowe zarejestrowane na podstawie przepisów prawa z wyłączeniem partii politycznych oraz co najmniej pięćdziesięciu obywateli mających czynne prawo wyborcze, zamieszkujących stale na terenie gminy dokonującej wyboru, w terminie do dnia 17 lutego 2020 r.

2020-01-17

Ważna informacja

W związku z przymusową restrukturyzacją Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku, w którym Gmina Dukla posiada rachunki bankowe, prosimy o wstrzymanie się z dokonywanie wszelkiego rodzaju wpłat na rzecz Gminy Dukla i jej jednostek do czasu wskazania nowego rachunku bankowego.
2020-01-17

Wykaz radców prawnych

Uprzejmie informuję, że w punktach zlokalizowanych na terenie Powiatu Krośnieńskiego usytuowanych w: Starostwie Powiatowym w Krośnie, Urzędzie Miejskim w Dukli, Urzędzie Gminy w Jedliczu i Urzędzie Gminy w Rymanowie nieodpłatnej pomocy prawnej, w tym nieodpłatnej mediacji mieszkańcom powiatu krośnieńskiego, udzielać będą osobiście niżej wymienieni adwokacji i radcowie prawni wskazani przez Dziekanów: Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie i Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie.

Wykaz radców prawnych

2020-01-15

OBWIESZCZENIE

O ROZPOCZĘCIU KONSULTACJI SPOŁECZNYCH PROJEKTU „PROGRAMU USUWANIA WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST Z TERENU GMINY DUKLA NA LATA 2019-2032”

Na podstawie art. 54 ust. 2 w związku z art. 30 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2018 r. poz. 2081 z późn.zm.) zawiadamiam o przedłożeniu do konsultacji społecznych „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Dukla na lata 2019-2032”.

2020-01-14

ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO – 2020 r.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje:

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT

• w terminie od 3 lutego 2020 r. do 2 marca 2020 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r.,
  • w terminie od 3 sierpnia 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2020 r. do 31 lipca 2020 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2020 r.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2020 r. wynosi:

• 100,00 zł * ilość ha użytków rolnych
  • 30,00 zł * średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

Pieniądze wypłacane będą w terminach:

• 1 - 30 kwietnia 2020 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie
  • 1 - 30 października 2020 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie

gotówką w kasie urzędu miasta, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

Jeżeli w danym roku producent rolny wykorzysta cały roczny limit zwrotu podatku akcyzowego na podstawie złożonego wniosku w miesiącu lutym tj. w pierwszym terminie, to zbędne jest składanie przez niego kolejnego wniosku w miesiącu sierpniu tj. w drugim terminie.

2020-01-10

Malarstwo Gosi Twardzik-Wilk w Dukli

9 stycznia br. w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli odbył się wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Twardzik-Wilk pt. „Kraina wyobraźni”. Autorka mająca  związki z Duklą, co zawsze podkreśla, zaprezentowała swoje prace nowe i najnowsze.

2020-01-10

Międzynarodowa pokonkursowa wystawa szopek bożonarodzeniowych w dukielskim muzeum

8 stycznia 2020 roku w Muzeum Historycznym – Pałac w Dukli odbyła się Międzynarodowa pokonkursowa wystawa szopek bożonarodzeniowych. W konkursie wzięło udział 95 szopek, z czego 40 zostało wyróżnionych i nagrodzonych. W ramach konkursu wyodrębnionych zostało 5 kategorii. Przybyłych na wystawę gości i uczestników konkursu przywitała pani Grażyna Ostrowska z biura promocji Starostwa Powiatowego, która oddała głos Aleksandrze Żółkoś komisarzowi wystawy szopek. Pani kustosz przybliżyła historię szopki bożonarodzeniowej i opowiedziała o już 21. letniej tradycji konkursu. Po czym nastąpiło wręczenie wyróżnień i nagród przez gości wystawy: starostę powiatu krośnieńskiego Jana Pelczara, wicestarostę powiatu Andrzeja Guzika, zastępcę burmistrza Dukli Łukasza Piroga, przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Krężałka, burmistrz Jedlicza Jolantę Urbanik, zastępcę wójta Chorkówki Tomasza Tłuściaka, radnych powiatu krośnieńskiego: Józefę Winnicką - Sawczuk, Marię Parlak i Stanisła Kenara, a także zaproszonych gości ze Słowacji z Okresu Stropkov i Svidnik. Po rozdaniu nagród goście i uczestnicy konkursu obejrzeli jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Dukli pod kierunkiem p. Józefy Winnickiej –Sawczuk.

2020-01-09