Obwieszczenie

Obwieszczenie Wójta Gminy Miejsce Piastowe dotyczące postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach  dla przedsięwzięcia " Budowa kolektora odprowadzającego ścieki z miejscowości Wietrzno przez Niżną Łąkę, Bóbrkę, Machnówkę do miejscowości Głowienka dla potrzeb aglomeracji Dukla i aglomeracji Równe"

2020-07-20

Zawiadomienie o XXVIII sesji Rady Miejskiej w Dukli

na dzień 14 lipca 2020 r. (wtorek) o godz. 9.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dukli XXVIII sesję Rady Miejskiej w Dukli.

2020-07-10

Ochotnicza Straż Pożarna w Tylawie w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

4 lipca 2020r. w miejscowości Tylawa odbyła się podwójna uroczystość: wręczenia aktu włączenia OSP Tylawa do struktur Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, do którego jednostka została włączona 1 maja br. oraz przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Równe. Prezes OSP Tylawa Stanisław Bauer przywitał przybyłych na uroczystość gości i  zaprezentował zasoby jednostki i wyszkolenie strażaków ochotników. Przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej wraz z bryg. Andrzejem Marczenią - zastępcą Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej przekazali akt włączenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Tylawie do struktur Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego prezesowi Stanisławowi Bauerowi i naczelnikowi jednostki Łukaszowi Bauerowi. Następnie przekazano kluczyki i dokumenty samochodu pożarniczego MAN TGM 13.290 prezesowi Maksymilianowi Długoszowi i naczelnikowi Michałowi Brzanie z OSP Równe.

2020-07-07

Ukazał się kolejny tom Biblioteki Dukielskiej

W lipcu br. ukazał się nakładem Gminy Dukla kolejny tom, XIV  Biblioteki Dukielskiej „Dukielskie historie” autorstwa Janusza Kubita. To zbiór 38 artykułów, publikowanych głównie w drugiej dekadzie XXI wieku w Dukli.pl/DPS, a także w innych czasopismach i periodykach, uzupełnionych i uaktualnionych o zdobytą do tej pory wiedzę przez Autora. Artykuły zawarte w niniejszym zbiorze dotyczą głównie historii Dukli i okolic i  nie wyczerpują kompleksowo tematów w nich poruszanych. Tematy artykułów dotyczą  czasów staropolskich, okresu zaboru austriackiego, drugiej Rzeczypospolitej oraz najnowszej historii. Artykuły są bogato ilustrowane, głównie zdjęciami archiwalnymi. Format książki 165x235, oprawa twarda, druk czarnobiały z wkładką wielobarwną, 384 strony, skład Graffia, Dukla 2020.

2020-07-06

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.

Kto może otrzymać pomoc?

• Każda osoba w trudnej sytuacji życiowej w każdej życiowej sprawie, w tym między innymi w sprawach majątkowych, socjalnych, mieszkaniowych, konsumenckich, rodzinnych, czy pracowniczych;
  • Osoby samozatrudnione – osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą (niezatrudniające pracowników przez minimum 12 miesięcy) mogą liczyć na pomoc również z wnioskami do ZUS, Urzędu Skarbowego, Urzędu Pracy.
2020-07-06

Szacowanie Strat - Informacja dla Rolników

Informacja o możliwości składania wniosków ws. szacowania zakresu i wysokości strat poniesionych w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej w wyniku wystąpienia szkód spowodowanych przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne,powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę.

2020-07-03

1 776 908 zł dla Gmina Dukla z rządowej tarczy inwestycyjnej

Tarcza inwestycyjna to środki przeznaczone na dotacje dla JST w wysokości od 0,5 mln zł do ponad 93 mln. Łącznie w skali całego kraju wsparcie opiewa na 6 mld zł, z czego 5 mld przeznaczonych jest dla gmin i miast na prawach powiatu, a 1 mld dla powiatów ziemskich. Ponad 2,6 mld zł z puli Funduszu trafi do gmin wiejskich i  miejsko‑wiejskich.

Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, m.in.  remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi – a także inne niezbędne lokalnie działania. Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów będą wynikały z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19, a wsparcie jest bezzwrotne. Mają one trafić do gmin w formie przelewów na wniosek samorządów do Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem wojewody. Nie wskazano przy tym ostatecznego terminu na wydatkowanie środków przez samorządy.

Źródło : Serwis samorządowy.

2020-07-01

Prace przy wodociągu Dukla – Zboiska rozpoczęte

Po wyłonieniu w  przetargu wykonawcy Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych i Drogowych S.A. na realizację zadania „Przebudowa i rozbudowa sieci wodociągowej w północnej części miasta Dukla i południowej części wsi Zboiska”, 26 maja 2020 gmina Dukla podpisała z nim umowę.

W tej chwili mamy etap przygotowawczy. W ramach zadania wykonana zostanie:

- sieć wodociągowa o różnej średnicy o długości 5 km i 428 m,

- budynek hydroforni  przy Domu Ludowym w Zboiskach.

Prace potrwają do 30 listopada 2020. Koszt przedsięwzięcia to około 1 600 tys. zł.

2020-06-29

Nowy chodnik w Dukli

W maju br. zostało wykonane połączenie chodników pomiędzy ulicą Jana Pawła II , a ulicą Mickiewicza w Dukli. Wykonano 125 m 2 z kostki brukowej i poręcze ochronne od strony cieku wodnego o długości 45 m. Koszt wykonanych prac wraz z materiałami wyniósł 34 247,52 zł. Prace zostały wykonane w ramach zadania z Budżetu Obywatelskiego Dukli za 2019 r. na które zagłosowali mieszkańcy Dukli. Prace wykonała Firma Usługowo-Handlowa KARGUM Adam Kargul.

2020-06-29